Ali Eymen ilik nakli bekliyor

Anasayfa Gündem, Yaşam 13 Şubat 2017 485 Okunma
Ali Eymen ilik nakli bekliyor

Ali Eymen 3 yaşında ve yaklaşık 4 ay önce iştahsızlık ve halsizlik şikayetleri üzerine hastaneye götürüldü ve burada yapılan kan testleri sonucu lösemi teşhisi konuldu. Tedavi süresi yetersiz kalan Eymen’e 3 ay içinde ilik nakli yapılması gerekiyor.

3 YAŞINDAKİ ALİ EYMEN BAĞIŞ BEKLİYOR

Kahramanmaraşlı aile bağış yapmanın çok önemli olduğunu dile getirerek Kahramanmaraş’tan ve Tüm Türkiye’den yardım bekliyor.

Uyumlu kök hücre bulunmasının çok zor olduğu, önce Türkiye genelinde uyumlu kök hücre arandığını, Türkiye’de uyumlu kök hücre bulunmadığı durumda ise Dünya genelinde arandığını öğrenen aile, bu tür durumlar ile daha önce karşılaşmadığımız için bağış yapmanın ne kadar önemli olduğunu bilmiyordu.

BAĞIŞ KONUSUNDA BİLGİSİZ KALMASIZ

Aile bağış yapmanın çok kolay olduğunu bu konuda çok bilgisiz kandığını söyleyerek; “Aslında bağış yapmak ve gerekirse ilik(kök hücre) nakli yapmak o kadar kolaymış ki belki de konu hakkında çok bilgimiz olmadığı için bağış yapmakta yetersiz kalıyoruz. Dediğim gibi bağışlar yetersiz olduğu için uyumlu kök hücre bulmak bir o kadar da zor. Yapılması gereken Kızılay’a başvurmak ve kök hücre için bağış yapmak istediğimizi söylemek. Kızılay başvuru sonucu sadece doku testi için koldan küçük tüp kan alıyor. Daha sonra doku tutarsa arayıp bilgi veriyorlar. Hiç ummadığımız bir anda böyle bir hastalık ile karşılaşabileceğimizi öğrendik. Bugün Ali Eymen gibi bir çok hasta uyumlu kök hücre arıyor. Yarın en yakınımızdakilerin de aynı hastalıkla karşı karşıya kalabileceğini hiç unutmamalıyız. Ali Eymen ve ihtiyacı olan bütün hastalarımız için bağış yapmaya davet ediyorum. Bağış yapmak isteyenler en yakın Kızılay’dan bilgi alabilirler” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
İletişim: edelerhaber46@gmail.com
Portal Teması : Wptr.Co