Yıldızkent Madencilik’den Kılılı’ya 6 derslikli okul

Anasayfa Eğitim, Gündem, Kamu 17 Haziran 2016 541 Okunma
Yıldızkent Madencilik’den Kılılı’ya 6 derslikli okul

Kahramanmaraş’ta eğitim Kalitesini artırmak ve sınıf sayılarındaki açıkların giderilmesi için, Kahramanmaraşlı hayırsever işadamların yardımları sürüyor.

Daha önce birçok iş adamı dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a söz vermiş ve verdikleri sözü yerine getirerek Kahramanmaraş’ta ki eğitimin kalitesinin yükselmesine katkıda bulundular.

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Türkoğlu ilçe Kaymakamı ve  Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmaları ile  hayırsever iş adamları Yıldızkent Madencilik San. ve Tic. Anonim. Şti. adına Fatih Dokuyucu ve M. Cengiz Othan tarafından bir protokol imzalandı. Yapılan protokolle Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi Kılılı Mahallesi’ne 6 derslikli bir okul yapılacak.

Kahramanmaraş Valiliği’nde yapılan protokol toplantısında konuşan Vali Musatafa Hakan Güvençer şunları belirtti; “Tükoğlu İlçesi Kılılı Mahallesi 916 parsele kayıtlı 48.947,47 m2 arsa üzerinde önceden bulunan binanın yıkılması üzerine eğitime yüzde yüz destek kapsamında, Yıldızkent Madencilik San. ve Tic. Anonim. Şti. tarafından yapılacak olan 6 derslikli okul binasının yapılması, okula Yıldızkent Şehit Şeref Ortaokulu adının verilmesi, söz konusu okul inşaatının 12 ayda bitirilmesini içeren protokolü, Vali Mustafa Hakan Güvençer ve Yıldızkent Madencilik San. ve Tic. Anonim. Şti. adına Fatih Dokuyucu ve M. Cengiz Othan tarafından imzalanmıştır.

“Bu protokol, inşallah Kahramanmaraşlı hayırseverler ile el ele başlatacağımız yeni derslikler yapımı kampanyasının ilk adımı olur. Bu sebeple bu protokolü çok önemsiyorum. Yıldızkent Madencilik San. ve Tic. Anonim. Şti.’ne ve temsilcileri Fatih Dokuyucu ve M. Cengiz Othan beyefendilere yaptığı bu hayırlı teşebbüsü sebebiyle teşekkür ediyor, Kahramanmaraş ve Türkoğlu İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hayırlı hizmetlerinin devam etmesi için gerekeni yapacaklarını belirten Yıldızkent Madencilik San. ve Tic. Anonim. Şti. temsilcisi Fatih Dokuyucu, sebep olanlara ve katkı verenlere teşekkür ederek, böyle bir projeye katkı verdikleri için mutlu olduklarını ifade etti.

Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt da protokol imzalanması töreninde hazır bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
İletişim: edelerhaber46@gmail.com
Portal Teması : Wptr.Co